Noua anvelopă Continental ContiWinterContact TS830P vă garantează o singuranță bună iarna și performanțe de frânare excepționale pe polei și zăpadă. Rigiditatea mare a blocurilor din centrul profilului circular și numărul important de lamele permit optimizarea performanțelor la frânare pe soluri umede, înzăpezite și pe polei. Tracțiune ameliorată pe zăpadă. Numărul mare de blocuri și lamele din umărul anvelopei creează o multitudine de suprafețe de aderență și drept consecință tracțiunea pe zăpadă este îmbunătățită.
O rigiditate echitabilă a pietrelor induce o omogenizare a distribuției presiunii pe suprafața de contact între anvelopă și sol. Ca urmare, durata de viață a anvelopei crește deoarece uzura este mai omogenă și mai lentă.
O densitate ridicată de pietre și lamele situate la nivelul umerilor ContiWinterContact TS830P rezultă într-o infinitate de margini agățătoare, oferindu-i o tracțiune mai bună în timpul zăpezii.
Cuburile extrem de rigide ale părții centrale a benzii de rulare, asociate cu o densitate mare de lamele și margini aderente, oferă ContiWinterContact TS830P o putere mai mare de frânare în timpul zăpezii și gheții.
Pentru a putea evalua acest produs, trebuie să fi efectuat anterior o comandă. Vă informăm că opiniile lăsate pe site sunt supuse unei proceduri de control. Opiniile sunt clasificate doar în ordine cronologică.
Mare dificultate în a pune puterea pe sol, uscat sau umed, dar rămâne de văzut comportamentul pe zăpadă.
Un cauciuc foarte bun.
Excelent
Anvelope noi pentru a înlocui pe cele anterioare, identice: 25 000 km pe față, 45 000 km pe spate.
Nu am nimic de reproșat în privința raportului calitate-preț. Anvelopele erau second-hand și, sincer, sunt practic noi și aproape la jumătate de preț. A doua oară când cumpăr anvelope de iarnă la mâna a doua de pe site și sunt în continuare mulțumit.
Excelent!
Cumpăr întotdeauna anvelope Continental.
Anvelope grozave. În descriere era menționată o adâncime a benzii de rulare de 7 mm, au sosit cu 8,5 mm.
Calitate și aderență Continental, deci nicio problemă.
Anvelope second-hand foarte bune.